Konsultacja reumatologiczna i ortopedyczna z badaniem USG jest możliwa w Reuma Centrum nawet w 24h

Wykonujemy pełen zakres badań ultrasonograficznych:

USG narządu ruchu

USG kolana (kolan)
USG biodra (bioder) dorośli niemowlęta
USG stawu skokowego (stawów skokowych)
USG ścięgna Achillesa (ścięgien Achillesa)
USG stopy (stóp)
USG barku (barków)
USG łokcia (łokci)
USG nadgarstka (nadgarstków) w tym USG nerwów (zespół cieśni kanału nadgarstka)
USG ręki (rąk)

USG w diagnostyce różnicowej chorób reumatycznych

USG ślinianek
USG tarczycy
USG sutków
USG jamy brzusznej
USG węzłów chłonnych
USG Doppler tętnic skroniowych
USG naczyń kończyn dolnych

Ze względu na bezpieczeństwo, wygodę i użyteczność diagnostyczną badanie ultrasonograficzne stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni jest obecnie podstawowym narzędziem w diagnostyce obrazowej układu ruchu.

Zgodnie z wytycznymi EULAR (European League Against Rheumatism) badanie ultrasonograficzne jest szczególnie pomocne we wczesnym rozpoznawaniu i różnicowaniu oraz monitorowaniu postępu i leczenia zapalenia stawów w przebiegu chorób reumatycznych, w szczególności reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Badanie USG ortopedyczne czy reumatologiczne jest szczególnie użyteczne, gdy wykonuje je prowadzący reumatolog czy ortopeda, przyczyniając się do poprawy i usprawnienia diagnostyki oraz opieki nad chorym.

W Reuma Centrum badanie USG jest integralną częścią konsultacji specjalistycznych wykonywanych przez przeszkolonych w wykonywaniu badań, wykwalifikowanych i doświadczonych reumatologów i ortopedów.

Ortopedzi i reumatolodzy praktykujący w Reuma Centum, dzięki korzystaniu z USG mogą również z dużą precyzją (sięgającą milimetrów) leczyć miejscowo pod kontrolą ultrasonograficzną wiele schorzeń układu ruchu. (link zabiegi pod kontrolą USG).

Referencyjne badania USG narządu ruchu, ślinianek, tarczycy, sutków i jamy brzusznej potrzebne niejednokrotnie w diagnostyce różnicowej chorób reumatycznych są również wykonywane przez doświadczony zespół konsultujących radiologów z wiodących ośrodków ortopedycznych i reumatologicznych w Warszawie i Otwocku.

Reuma Centrum dysponuje nowoczesnym (premiera w 2014 roku), zaawansowanym technologicznie, cyfrowym aparatem USG wykorzystującym wysokiej jakości i czułości 192 – rzędowe japońskie głowice ultrasonograficzne przeznaczone przede wszystkim do diagnostyki układu mięśniowo – szkieletowego.

Dzięki zaawansowanej technologii, aparat spełnia wysokie wymagania (dokładność i jakość obrazowania struktur anatomicznych, czułość i precyzja funkcji Power i Color Doppler służących detekcji zapalenia) umożliwiając precyzyjną diagnostykę układu mięśniowo – szkieletowego, w szczególności schorzeń reumatologicznych i ortopedycznych.

Aparat, którym dysponują nasi specjaliści był testowany m. in. w zakresie w/w właściwości użytkowych przez grono wybitnych polskich specjalistów/nauczycieli ultrasonografii narządu ruchu, uzyskując wysoką ocenę oraz pozytywną rekomendację do stosowania w Reuma Centrum w diagnostyce i monitorowaniu pacjentów z chorobami i dolegliwościami ze strony układu ruchu.

Aby umówić konsultację reumatologiczną lub ortopedyczną z badaniem USG lub samodzielne badanie USG zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

22 225 01 10
usg-01
centrumusg-01
Leave Comment