Dr Wojciech Maciejewski jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując początkowo w oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej w Szpitalu Praskim w Warszawie (rozpoczęcie specjalizacji), a następnie w Klinice Reumoortopedii Instytutu Reumatologii w Warszawie (dokończenie specjalizacji z egzaminem specjalizacyjnym w 2008r i dalsza praca zawodowa).

Zajmuje się leczeniem uszkodzeń stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej (tzw. artrozy) oraz na tle schorzeń reumatoidalnych (takich jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowy układowy, łuszczycowe zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, dna moczanowa i in.) u pacjentów dorosłych.

Specjalizuje się w endoprotezoplastyce biodra i kolana, endoprotezoplastyce małych stawów ręki, oraz w operacjach zniekształceń rąk (np. korekcja deformacji nadgarstków, palców, leczenie zapalenia pochewek ścięgnistych, zerwania ścięgien) i stóp (np. korekcja haluksów, palców młotkowatych, deformacji koślawej/szpotawej stawu skokowego i stopy).

Dr Wojciech Maciejewski uczestniczy w ustawicznym szkoleniu zawodowym w Polsce i za granicą. Ważniejsze kursy i szkolenia zagraniczne w ostatnich latach to m.in.:

– The Eastern European Course on Hand Surgery supported by FESSH, 12-14.09.2014, Węgry

– The Corail Learning Centre, 03-04.04.2014, Francja

– The 12-th EFORT Congres, 01-04.06.2011, Dania

– Revision Knee Instructional Course, 15-16.03.2011, Niemcy.

Ponadto w latach 2010-2012 brał udział w pracach Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Zawodowo obecnie nadal jest związany z Kliniką Reumoortopedii Instytutu Reumatologii w Warszawie.

Aby umówić wizytę z doktorem Wojciechem Maciejewskim prosimy skontaktować się z rejestracją, telefon:

22 225 01 10